Wsparcie dla Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej

Na drogach Podhala możemy spotkać czerwonego Forda Transita z sygnalizacją świetlną na dachu, oklejonego w charakterystyczny sposób z linią życia, logiem i nazwą i numerem telefonu do Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej.

Gdy widzimy ten samochód, to można się spodziewać, że właśnie ratownicy jadą na akcję poszukiwawczą, zabezpieczać imprezę pod kątem medycznym lub szkolić się. Samochód ten jest profesjonalnym centrum poszukiwań.

Żeby wóz ten profesjonalnie działał i dotarł na miejsce w każdych warunkach, musi być odpowiednio serwisowany. Ratownicy działają także w warunkach zimowych, często na terenach górskich i leśnych, dlatego w okresie zimowym ważne są solidne opony zimowe. I tu naprzeciw wyszła firma Auto Centrum Fudala Premio Opony i Autoserwis z Czarnego Dunajca mieszcząca się przy ul. Kolejowej 30C. Właściciele wraz z firmą Goodyear przekazali ratownikom zimowe opony Goodyear UltraGrip Cargo i zapewnili bezpłatną wymianę ogumienia.

– Z wielką radością informujemy Was, że firma Goodyear wraz z serwisem Premio Fudala w Czarnym Dunajcu, przekazali Podhalańskiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej (PGPR) opony zimowe Goodyear UltraGrip Cargo 195/70R15C. Premio Fudala zamontował opony oraz zobowiązał się do ich przechowywania i dbania o obsługę ogumienia we wszystkich samochodach wykorzystanych przez PGPR bez pobierania dodatkowych opłat. Samochód, na którym zostały zamontowane opony,,służy do przewozu ludzi, sprzętu ratowniczego oraz do prowadzenia szeroko pojętej działalności charytatywnej. Cieszymy się, że dołożyliśmy swoją cegiełkę do bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Budujmy razem pewną i bezpieczną przyszłość – mówią właściciele Auto Centrum Fudala, Premio Opony-Autoserwis.

Ratownicy Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej dziękują za ten gest, który przyczyni się do efektywniejszego działania na rzecz pomocy potrzebujących.
Podhalańska Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza (PGPR) to stowarzyszenie, działające ochotniczo. Powstało w czerwcu 2020 roku w Czarnym Dunajcu. Grupa składa się z ratowników medycznych, strażaków ochotników i zawodowych, a także osób, które nie są zrzeszone w żadnych strukturach ratowniczych, a po zrobieniu odpowiednich szkoleń i kursów zostali pełnoprawnymi członkami. Na obecną chwilę grupa składa się z 47 ratowników.

Głównym celem PGPR jest wspieranie działań służb ratunkowych na Podhalu, szczególnie w obszarze poszukiwań osób zaginionych. Grupa działa na rzecz osób zaginionych oraz osób, których życie lub zdrowie jest zagrożone. Członkowie PGPR wspierają inne służby ratunkowe działające na terenie południowej Małopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *